Grupy parafialne

Ministranci i Służba Liturgiczna

Monika Kawczyńska, Aleksander Kawczyński,Igor Superczyński, Michał Nowak, Remigiusz Jeździkowski,Tomasz Adamczyk, Jakub Adamczyk, Zuzanna i Michalina Jakubowicz, Antonina Nowak, Michał Maciejewski, Mateusz Maciejewski,Karol Hutek,Tomasz Jankowski,Artur Bereźnicki,Albert Pawlicki, Marcin Burzyński, Miłosz Superczyński,Jan Nyka, Mikołaj Wojtaś

Ks. Prob. Piotr Gogolewski

Igor Superczyński

Ministranci to grupa znajdująca się najbliżej serca każdej Parafii – ołtarza, na którym sprawowana jest Najświętsza Eucharystia. Ich zadaniem jest pomoc przy służbie Bożej. Pomagają księdzu w celebracji. Ale poprzez właściwą postawę pomagają też ludziom w lepszym uczestnictwie w liturgii. Sługa Boży Jan Paweł II w swoim przemówieniu do Służby Liturgicznej Ołtarza w 2001 r. powiedział:

Drodzy Ministranci i Lektorzy podczas liturgii jesteście kimś o wiele więcej niż tylko zwykłymi "pomocnikami proboszcza". Jesteście przede wszystkim sługami Jezusa Chrystusa, odwiecznego Najwyższego Kapłana. W ten sposób wy, ministranci, jesteście szczególnie powołani, by być młodymi przyjaciółmi Jezusa. Starajcie się pogłębiać i podtrzymywać tę przyjaźń z Nim. Zrozumiecie wówczas, że w Jezusie znaleźliście prawdziwego przyjaciela na całe życie. Ministranci

Służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego, aby liturgia była piękna. Słowo „ministrant” wskazuje szczególnie na służbę we Mszy świętej.Ministrant jest pomocnikiem przy sprawowaniu Mszy świętej i podczas innych nabożeństw liturgicznych. Ministrant przez służenie wskazuje, że każde nabożeństwo liturgiczne sprawowane w kościele, jest nie tylko sprawą kapłana, lecz sprawą całej parafii i wszystkich wiernych!

Uczestniczyć w liturgii„ to znaczy także współdziałać i współtworzyć ją, czynnie się w niej angażując!