Filtruj informacje:

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela Palmowa - 05 kwietnia 2020

Kościół św. Mikołaja

1. Przypominam, że do 11 kwietnia w liturgii może uczestniczyć tylko 5 osób + obsługa / Służba Liturgiczna, kościelny, organista/. W pierwszej więc kolejności pierwszeństwo ma rodzina zamawiająca intencję w liczbie 5 osób. Wobec dalszych wskazań Ks. Prymasa główne wejście do kościoła będzie zamknięte, a wejście do świątyni przez zakrystię 10 minut przed rozpoczęciem. Przepis ten dotyczy także pogrzebów. Cały czas obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej mszy św. Prawdopodobnie przepis ten będzie obowiązywał przez święta wielkanocne. Bardzo więc proszę słuchać na bieżąco informacji podawanych przez ministerstwo zdrowia.

2. Kościół nasz od poniedziałku do środy włącznie będzie otwarty od godz. 9.00. Od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty od godz. 9.00 do 17.00.

3. Udział w Triduum Paschalnym będą mieli tylko członkowie Rady Duszpasterskiej, Ekonomicznej, Poradnictwa Rodzinnego i Caritasu. Liturgia tych Wielkich Świąt: Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty o godz. 18.00.

4. Transmisja na żywo z tych liturgii z naszego kościoła przez Internet – trzeba wejść na stronę naszej Gminy – kliknąć na przygotowaną zakładkę.

5. W tym roku z wyjątkową sytuacją nie ma ciemnicy, Grobu Pańskiego ani procesji rezurekcyjnej.

6. W Święto Zmartwychwstania Pańskiego msze św. o godz. 7.00, 11.00 i 16.00. Transmisja z naszego kościoła o godz.. 11.00.

7. Na stoliku pod chórem wyłożony jest tekst modlitwy błogosławieństwa przed śniadaniem wielkanocnym, który można wziąć do naszych domów. Tekst ten jest także umieszczony na internetowej stronie parafialnej

8. W Biurze Parafialnym mamy jeszcze świece Caritasu w kształcie jajka – wielkanocne dzieło pomocy dzieciom w cenie 12 zł.

9. W tym tygodniu miłosierny Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty śp. Mirosława Trzeciaka. Polećmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie.

10. Za wszelkie ofiary na bieżące utrzymanie parafii składane prze te