Filtruj informacje:

Ogłoszenia Parafialne - II Niedziela Adwentu - Niepokalane Poczęcie NMP - 08 grudnia 2019

Kościół św. Mikołaja

1. Przez cały Adwent zapraszamy dorosłych i dzieci do wzięcia udziału w akcji: „Paczuszka dla Maluszka” w ramach fundacji Małych Stópek. Do puszek można składać dobrowolne ofiary na pomoc w utrzymaniu Domu Samotnej Matki w Gnieźnie. Akcja potrwa do 20 grudnia. Puszka będzie położona przy bocznym ołtarzu Ukrzyżowania.

2. W Biurze Parafialnym można nabywać świece Caritasu – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: małe 7 zł; duże 13 zł, a także opłatki. Ofiary z opłatków, po ich opłaceniu, przeznaczamy na zakup nowego ledowego oświetlenia choinkowego i w kościele pod chórem oraz przygotowaniu paczek świątecznych i spotkania opłatkowego dla 20 ministrantów.

3. Spowiedź adwentowa z udziałem zaproszonych kapłanów zaplanowana na jest na 16 grudnia.

4. Bóg zapłać stałej ekipie Pań za przygotowanie posadzki w kościele na odpust, a także stałej rodzinie za wyczyszczenie lichtarzy na bocznych ołtarzach. Na następną sobotę zapraszam rodziny z ul. Sportowej i Krótkiej.

5. Przypominamy o zapisach na pielgrzymkę 5-dniową Polska – Litwa od 17.04. – 21.04. 2020. Koszt 1280 zł. Zapisy w Biurze Parafialnym. Wpłata pierwszej raty w wysokości 500 zł przy zapisie, pozostała część do 1.03. Więcej informacji na stronie internetowej parafii lub w zakrystii w wersji papierowej.