Filtruj informacje:

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 21 kwietnia 2019

Kościół św. Mikołaja

1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia obchodów Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Bóg zapłać P. Joannie Superczyńskiej za zrobienie Ciemnicy, Beacie i Arturowi Wojtasik za zbudowanie Grobu Pańskiego i dekoracje kwiatowe, P. Krzysztofowi Superczyńskiemu za oświetlenie, Panu Organiście; Strażakom za wartę honorową przy Grobie; ministrantom i Służbie Liturgicznej; stałej ekipie Pań za konserwację posadzki w kościele, tym wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty. Niech Chrystus Zmartwychwstały Wam za to błogosławi.

2. Jutro II Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. według porządku niedzielnego. Na mszę św. o godz. 11.00 serdecznie zapraszam dzieci, które uczęszczały na Drogę Krzyżową, po mszy szukanie wielkanocnego zająca. Tradycyjnie ofiary zbierane przeznaczone są na KUL.

3. Od poniedziałku przechodzimy na czas letni. Msze św. w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 17.00.

4. Parafia św. Floriana w Żninie organizuje 26. 04. pieszą pielgrzymkę do Gniezna na Święto Młodych z okazji uroczystości ku czci św. Wojciecha. Zapisy i informacje u ks. Mariusza Orlikowskiego. W naszej parafii grupa zatrzyma się na krótki postój ok. 17.00. Kto by chciał pielgrzymów ugościć może pod naszą lipę przynieś placek czy napoje.

5. Następna niedziela to niedziela Bożego Miłosierdzia, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Nabożeństwo Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. To także ostatnia niedziela m-ca. Ofiary przeznaczamy na fundusz inwestycyjno – remontowy. Ostatnio parafia za trzydniowe przycinanie drzew na cmentarzu i wokół kościoła i plebani zapłaciła 7120 zł. Bardzo dziękuję Stowarzyszeniu Sympatyków Gąsawy, które wsparło nas i przeznaczyło na ten cel 1620 zł tj. za 10 godzin pracy.

6. Na następną sobotę zapraszamy do sprzątania naszej świątyni rodziny z ul. Konopnickiej – lewa strona wraz z Kwiatową.