Filtruj informacje:

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela Trójcy Świętej - 16 czerwca 2019

Ogólne

1. Bóg zapłać rodzicom dzieci I Komunijnych za przygotowanie całej uroczystości, za zaangażowanie w próbach, za posprzątanie świątyni, kwiaty i wystrój, za dar dla parafii – obrus na ołtarz.

2. W poniedziałek razem z Ks. Waldemarem, zapraszamy na mszę św. o godz. 12.00 z okazji zjazdu naszego rocznika w 29 Rocznicę Święceń Kapłańskich.

3. Serdecznie zapraszamy dziewczynki małe i większe do sypania kwiatów na Boże Ciało i w oktawie. Próby w poniedziałek i środę o godz. 17.30. Prosimy o przyniesienie koszyczków.

4. W środę o godz. 8.00 msza św. na zakończenie roku szkolnego.

5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Po mszy św. o godz. 9.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Bardzo proszę te rodziny, które przygotowywały ołtarze o przygotowanie również w tym roku, a sąsiadów o pomoc w tym przygotowaniu. Wszystkich natomiast parafian, a więc nie tylko tych, którzy mieszkają na trasie procesji, proszę o udekorowanie swoich domów, które będą wyrazem naszej wiary i świadectwa. Niech pobożny udział w procesji będzie naszym publicznym świadectwem wiary w Eucharystię. W związku z Bożym Ciałem bardzo proszę o asystę, niesienie baldachimu, sztandarów Panów Strażaków.

6. W czasie Oktawy Bożego Ciała msza św. z procesją wokół kościoła o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 11.00.

7. Trwają prace kładzenia kostki na podwórzu. Bóg zapłać rodzinie naszej parafii za złożenie dodatkowej ofiary na ten cel.

8. Na następną sobotę do posprzątania naszej świątyni serdecznie zapraszamy kolejne rodziny z Łysinina.