05 listopada 2019 18:14 | Aktualności

Organizujemy pielgrzymkę Polska-Litwa

Pielgrzymka Polska – Litwa 5 dni

DZIEŃ 1      BIAŁOWIEŻA

Zbiórka uczestników i podstawienie autokaru przed Parafią we wczesnych godzinach porannych,  przejazd do Białowieży na spotkanie z Puszczą Białowieską. Najpierw zobaczymy  bardzo ciekawe multimedialne Muzeum Przyrodniczo – Leśne wraz   z wieżą widokową. Następnie spacer po Parku Pałacowym oraz  Rezerwat Pokazowy Żubrów. Przejazd do hotelu w ok. Białegostoku, obiadokolacja

i nocleg.

DZIEŃ 2       BIAŁYSTOK – TYKOCIN

Po śniadaniu przejazd  do Białegostoku, do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie pomodlimy się przy relikwiach św. s. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki. Następnie  przejazd do Tykocina na zwiedzanie jednego z najciekawszych miast Podlasia. Tutaj  zobaczymy  Zamek króla Zygmunta II Augusta, pełen zabytków Kościół p.w. Trójcy Świętej,  Plac Stefana Czarneckiego  z pomnikiem oraz bardzo ciekawe muzeum znajdujące się w Wielkiej Synagodze z XVII wieku. Po zwiedzaniu obiadokolacja i przejazd na nocleg do hotelu w Wilnie.

DZIEŃ 3      WILNO
Śniadanie, po którym zwiedzanie Wilna z przewodnikiem miejscowym, m.in.:  Ostra Brama- najważniejsze sanktuarium Litwy z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, cerkiew św. Ducha, Klasztor Bazylianów, plac Ratuszowy, kościół  Miłosierdzia Bożego z obrazem Kazimierowskiego „ Jezus Miłosierny” namalowanym wg wskazówek s. Faustyny, Uniwersytet Wileński z dziedzińcami i kościołem Św. Janów, plac Katedralny, Katedra, pomnik Mickiewicza. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu we Wilnie.

DZIEŃ 4      WILNO – TROKI – WIGRY

Śniadanie, po którym kontynuacja zwiedzania Wilna: unikalnie zdobiony 2 tys. rzeźb kościół Piotra i Pawła, cmentarz sławnych Polaków na Rossie. Przejazd do Trok, degustacja karaimskich "kybynów", spacer nad jeziorem Galwe do „małego Malborka”, czyli gotyckiego zamku Witolda. Przejazd do miejscowości Wigry na zwiedzanie zespołu pokamedulskiego, niezwykle pięknie położonego na wcinającym się w jezioro półwyspie wigierskim. Zobaczymy dobrze zrekonstruowany obiekt klasztorny: eremy, kaplicę kanclerską, dom królewski, wieżę zegarową,  z której rozpościera się widok na jezioro Wigry i całą okolicę, a przede wszystkim barokowy kościół.  W obiekcie znajdują się apartamenty papieskie, w których przebywał Jan Paweł II w 1999 roku oraz krypty – miejsce pochówku Kamedułów. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Suwałk.

DZIEŃ 5     ŚWIĘTA LIPKA – GIETRZWAŁD

Po śniadaniu przejazd do Świętej Lipki, gdzie zobaczymy sławne sanktuarium Maryjne, a także obiekt zabytkowy niezwykłej wartości, zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce. Kompleks pielgrzymkowy w Świętej Lipce, znakomicie wkomponowany w mazurski pejzaż, uważany jest za jeden z najpiękniejszych w Europie. Prezentacja organów świętolipskich - wysłuchanie krótkiego koncertu. Przejazd do Gietrzwałdu, miejsca objawień Najświętszej Maryi Panny. W miejscu, gdzie dzieciom ukazywała się Matka Boska umieszczona została kapliczka z figurą Maryi Panny. Znajduje się   tutaj także źródełko, które zostało pobłogosławione przez Matkę Bożą 8 września 1877r, a z którego pielgrzymi czerpią wodę i które przynosi ulgę cierpiącym i liczne uzdrowienia. Po zwiedzaniu obiad pożegnalny i przejazd powrotny. Przyjazd na miejsce zbiórki ok. północy, zakończenie pielgrzymki.

Termin:        17.04 – 21.04.2020

Cena:           1280 zł/os.

Cena zawiera:

• Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem
  • Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach *** pok. 2,3 osobowe z łazienkami
    • Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad
    • Opiekę i informację turystyczną pilota
    • Ubezpieczenie – w Polsce NNW do 5000 zł, na Litwie: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Axa „Kontynenty”.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłaty klimatycznej, degustacji karaimskich kybynów, itp. (na ten cel należy posiadać ok. 35 Eur + 80  zł ); napojów do obiadów i obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:

• na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 520 zł
  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.

Wpłaty na podane niżej konto:

I rata w wysokości 500 zł przy zapisie

II rata w wysokości 780 zł do 1 marca 2020.

Oczywiście można wpłacić całość (1280 zł) przy zapisie.

Przy zapisie należy podać: Nazwisko i imię, adres zameldowania, data urodzenia, pesel, seria i numer paszportu, data ważności paszportu, telefon kontaktowy (komórka), adres mailowy

dodatkowe informacje:

Ks. Waldemar Szczerbiński