Aktualności

20 marca 2020 19:13 | Aktualności

PILNE !!!!!!!!!!

Gniezno, dnia 20 marca 2020 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

N. 711/2020/P

 

 

D E K R E T

 

            W związku z trwającym stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce, z dniem 20 marca br., zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam do odwołania dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane wszystkim wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz wszystkim osobom przebywającym na jej terenie.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcam, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcam też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

 

W tym trudnym czasie proszę wszystkich wiernych o modlitwę za osobydotknięte wirusem, za wszystkich, którzy chorym pomagają: lekarzy, personel medyczny i służby sanitarne orazza osoby pracujące nad wynalezieniem szczepionki. Módlmy się również o pokój serc i łaskę głębokiego nawrócenia dla każdego z nas. Miłosiernemu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa.

 

 

 

† Wojciech Polak

Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński

Prymas Polski

 

 


Przeczytano: 208 razy. Wydrukuj|Do góry